Konglomerat, czyli materiał wykonany z mieszanki granitów, marmurów i kwarców połączonych w jedną całość żywicą epoksydową, zdobywa coraz większe uznanie klientów. Powodów jest wiele – jest on tańszy niż naturalne kamienie, a także odznacza się większą powtarzalnością kolorów i wzorów. W przypadku blatów z kamienia naturalnego każdy będzie niepowtarzalny. W przypadku blatów z konglomeratu możliwe jest przygotowanie dwóch identycznych płyt.
Blaty z konglomeratu wyróżniają się nie tylko wysokimi właściwościami estetycznymi – są również funkcjonalne. Są lżejsze do blatów kamiennych, więc ich montaż jest znacznie łatwiejszy. Można je także łączyć bez widocznych spojeń, co sprawdza się np. w przypadku montażu fartucha na ścianę lub gdy blat z konglomeratu montowany jest na wyspie kuchennej. W blatach z konglomeratu można także zlicować płytę indukcyjną.
Należy jednak uważać, żeby nie wystawiać ich na promieniowanie ultrafioletowe – może ono doprowadzić do odbarwienia materiału. Blaty z konglomeratu wyróżnia także wytrzymałość na działanie kwasów, więc nie musisz obawiać się plam z octu czy pomidorów. Co ważne, blaty z konglomeratu posiadają w swoim składzie chemicznym jony srebra, dzięki czemu mają antybakteryjne właściwości. Blat z konglomeratu sprawdzi się nie tylko w kuchni – może stać się też podstawą stołu w salonie czy biurka w gabinecie. Bez względu na pomieszczenie, w którym się znajdzie, blat z konglomeratu zawsze będzie wyróżniającym się akcentem.