Parapety

02

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne.

Parapety dzieli się na dwa rodzaje – zewnętrzne i wewnętrzne. Parapety zewnętrzne chronią elewację przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, głównie przed zawilgoceniem ścian, w których zatopione są okna. Parapety wewnętrzne mają podobne zastosowanie, ale jednocześnie mogą się stać ciekawym elementem wykończenia wnętrza, szczególnie jeśli wykonane są z niepowtarzalnego materiału.

Wykonujemy

Parapety kamienne są od wielu wieków stosowane w architekturze.

Nasze parapety dostosowujemy do wymiarów okien w mieszkaniach klientów, a w przypadku okien narożnych zacinamy je z obu stron o 45°. Do montażu używamy najwyższej jakości pian i klejów montażowych. Oferujemy również usługę polerowania parapetów, co nie tylko wydobędzie ich naturalną barwę i wzór (w przypadku np. parapetów granitowych), ale również będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie elewacji przed działaniem wilgoci.

Produkowane przez nas parapety zewnętrzne wyposażamy w kapinosy – wyżłobiony w dolnej powierzchni parapetu profil, dzięki któremu deszcz i wilgoć nie spływają na ściany budynku, a naturalnie opadają w dół. Oferujemy również trzy rodzaje wykończenia parapetów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych:

Półwałek - całkowicie zaokrąglona krawędź

 Półwałek - całkowicie zaokrąglona krawędź

Ćwierćwałek - krawędź zaokrąglona w połowie, w górnej części parapetu

 Ćwierćwałek - krawędź zaokrąglona w połowie, w górnej części parapetu

Skos - krawędź ścięta pod pewnym kątem

 Skos - krawędź ścięta pod pewnym kątem
Stonowane -

Parapety kamienne są od wielu wieków stosowane w architekturze. Charakteryzuje je ponadczasowa elegancja, a dobre właściwości techniczne sprawiają, że również współcześnie są one wyborem wielu osób. Chciałbyś, aby twoje okna ozdobiły kamienne parapety? Wrocław lub okolice to miejsce Twojego zamieszkania? Skontaktuj się z nami!

Jesteś zainteresowany?

Chciałbyś, aby twoje okna ozdobiły kamienne parapety? Wrocław lub okolice to miejsce Twojego zamieszkania?